SAuricularia Mantarı, Auricularia Polytricha, orman kulağı mantarı, kanser tedavisi Başlık
ORMAN KULAĞI MANTARI
Auricularia Mantarı, Auricularia Polytricha, orman kulağı mantarı, kanser tedavisi Logo
 
 
Auricularia Mantarı, Auricularia Polytricha, orman kulağı mantarı kanser tedavisi Slayt 1
Auricularia Mantarı, Auricularia Polytricha, orman kulağı mantarı kanser tedavisi Slayt 2
Auricularia Mantarı, Auricularia Polytricha, orman kulağı mantarı kanser tedavisi Slayt 3
 
   

 

 

 

Auricularia Mantarı (Auricularia Polytricha) Çin’de en meşhur mantar türleri arasındadır.

 

Auricularia spp. kültürüne ait ilk çalışmalar M.Ö. 200-300 yıllarında Çin'de başlamıştır, .ı dönemde mantarların yağmurlu mevsimlerde devrik ağaçların üzerinde ortaya çıktığı ve yılın 6 ı gelişmesini sürdürdüğü belirtilmektedir. Kütüklere açılan kertiklere mantar dokusunun eleştirilmesi biçimindeki üretim sistemi M.S. 1000 yılında yine Çin'de uygulanmıştır (10).

 

Auricularia spp. yetiştiriciliği Çin, Tayvan, Güney Kore, Japonya, Tayland ve Hindistan bi Güneydoğu Asya ülkelerinde uzun yıllar önemli bir tarım kolu olarak yer almış, son yıllarda besin değeri ve tıbbi özellikleri açısından önemi anlaşıldıktan sonra, üretimi hızla Avrupa veAmerika'da yaygınlaşmıştır.

Auricularia Farklı polisakkaritler üretir ve bağışıklık sistemini uyarıcıdırlar. antitumor, hypolipidemic, antiviral, antibacterial, kolesterol düşürücü, antiparaziter ve kardiyovasküler sisteme yararlı olduğu kabul edilir. idrar yolları hastalıkları, dizanteri içinde kullanılır. 


Geleneksel Çin tıbbında  Auricularicı spp.'nin  düzenli olarak tüketilmesi halinde kansızlık, sindirim sistemi, boğaz ve barsak hastalıklarına iyi gelmektedir, Hemoroid tedavisinde, Ödem ve boğaz ağrısı, doğum sonrası güçsüzlük, kramp, uyuşma, dizanteri, basur, enterit, ağır adet kanaması için kullanılmıştır.  Bu nedenle Çin de hayat iksiri olarak satılmaktadır.

 

 

 

 
   

Neden Auricularia Mantarı Tüketilmelidir?

 

 
   

 

• Hipoglisemik: %3 luk polysakkarit ekstresinin kan glukozunu düşürdüğü, glukoz toleransını arttırdığı,açlık ve tokluk kan şekerini ,insulini düsürdüğü gösterilmistir.


• Hipokolestrolemik:auricularia üzerinde yapılan çalışmalarda HDL kolesterol konsantrasyonunu etkilemeden total  ve LDL kolesterolu düşürücü etkilerinin varlığı tesbit edilmiştir 


• Antikoagülan Aktivitesi: bünyesinde bulunan asidik polisakkaritlerin anti koagulan etkinlik göstermektedir.ayrıca makalede  polisakkarit yapılarının koagulasyon ,trombosit agregasyonu ve belki tromboz üzerine azaltıcı etkilerinden söz edilmektedir.baska bir çalısmada ise trombsitlerin bağlanmasını durdurduğu rapor edilmistir.


• Antioksidan Aktivite / hipokolestrolemik: Bir çok çalışmada, total ve LDL kolesterol ve trigliserid düzeyleri düşürücü  gösterdiği  ve toplam antioksidan kapasitesini artırdığı teşbit edilmiştir. 


•  Antioksidan Poliskarin: calışmalar auricularya polisakkaritinin antioxidan etki gösteridiğini ve gıdalarda da antioksidan olarak kullanılabileceğini gösteriyor.

• Anti-Tümör Aktivitesi: çalışmalarda auricularyadan anti tümür aktivite gösteren iki  (1 ,3)-beta-D-glukan  izole edilmistir.

 
       
   
   
   

 

     2000  yılından itibaren işletmemiz tarafından üretim tesislerimizde üretilmektedir.

 

 
   
   
   
   

AURICULARIA - POLYTRICHA ÜRÜNLERİMİZ

 
   
Hemen Siparis Verin
     
     
   
 
Auricularia Mantarı, Auricularia Polytricha, orman kulağı mantarı kanser tedavisi
EN DOĞAL HALİYLE ÜRETİYORUZ
   

2000 yılından bu yana hijyenik ve modern isletmemizde Auricularia ve diger tibbi mantar türlerinin üretimi ve arastirmasi yapilmaktadir. Türkiyenin mantarcilik üssü olan Agromantarcilik, konusunda uzman ziraat mühendislerinin kontrol ve denetiminde üretim yapmakta TÜBITAK ve Üniversitelerle ortak çalismalar yaparak ürün çesitliligini gelstirmektedir.

 

 
   

       Taze Auricularia Mantarı(Tüylü Kulak mantarı), Türk Gıda Kodeksine uygun olarak, Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 19.08.2010 tarih ve G20-0414-00017-1 sayılı izni ile üretilmektedir.

 

Sertifika

ve

İzinlerimiz

için tıklayınız

       Öğütülmüş Auricularia Mantarı (Tüylü Kulak mantarı), Türk Gıda Kodeksine uygun olarak,Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 31.05.2010 tarih ve G20-0414-00011-1 sayılı izni ile üretilmektedir.

 

       Naturel Kuru Auricularia Mantarı (Tüylü Kulak mantarı), Türk Gıda Kodeksine uygun olarak, Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 31.05.2010 tarih ve G20-0414-00008-5 sayılı izni ile üretilmektedir.

 

 

 

 
   
Üretimimizden Görüntüler
 
    AURICULARIA MANTARININ YAN ETKİLERİ YOKTUR  

 

       Bazı hassas bünyeye sahip kişilerde ilk kullanımda 1-2 gün sürebilen hafif mide bulantısı, baş dönmesi,gibi semptomlar görülebilir.

       Gebelik sırasında, emzirme, ya da gebe kalmaya çalışan kadınlar Aşırı tüketimden kaçınmalıdır.

 

 

 

 

   

HERKES KULLANABİLİR Mİ?

 
   

 

       Yemeklik Mantar olarakda kullanılmaktadır hericium mantarı toksik değildir, vücutta birikim yapmaz.

       Gebelik sırasında, emzirme, ya da gebe kalmaya çalışan kadınların Aşırı tüketimden kaçınması gerekir.

       Günlük 6-15 gr kuru Auricularia 1 litre suda kaynatılarak 2-3 kere de içilir veya çorba şeklinde tüketilebilinir.

       Günlük 30 gr. taze Auricularia sabah ve akşam yenir.

 

 

 

 
     
    Makale ve Araştırmalar

 

 
   

 

1. ^ Misaki, A.; Kakuta, M.; Sasaki, T.; Tanaka, M.; Miyaji, H. (1981). "Studies on interrelation of structure and antitumor effects of polysaccharides: antitumor action of periodate-modified, branched (1→3)-β-D-glucan of Auricularia auricula-judae, and other polysaccharides containing (1→3)-glycosidic linkages". Carbohydrate Research 92 (1): 115–29. doi:10.1016/S0008-6215(00)85986-8PMID 7196285
2. ^ Ikekawa, Tetsuro; Uehara, Nobuaki; Maeda, Yuko; Nakanishi, Miyako; Fukuoka, Fumiko (1968). "Antitumor activity of aqueous extracts of ediblemushrooms". Cancer Research 29 (3): 734–5.PMID 5813100
3. ^ Yuan, Zuomin; He, Puming; Cui, Jianhui; Takeuchi, Hisanao (1998). "Hypoglycemic effect of water-soluble polysaccharide from Auricularia auricula-judae Quel. on genetically diabetic KK-Ay mice". Bioscience, Biotechnology, and Biochemistry 62 (10): 1898–1903. doi:10.1271/bbb.62.1898.PMID 9836425
4. ^ Yoona, Seon-Joo; Yub, Myeong-Ae; Pyunb, Yu-Ryang; Hwangb, Jae-Kwan; Chuc, Djong-Chi; Juneja, Lekh Rajc; Mourão, Paulo A. S. (2003). "The nontoxic mushroom Auricularia auriculacontains a polysaccharide with anticoagulant activity mediated by antithrombin". Thrombosis Research 112 (3): 151–8. doi:10.1016/j.thromres.2003.10.022PMID 14967412.

5.a b Francia, Christelle; Rapior, Sylvie; Courtecuisse, Régis; Siroux, Yves (1999). "Current research findings on the effects of selected mushrooms on cardiovascular diseases" (PDF).International Journal of Medicinal Mushrooms 1:

 

 

 

 

 

 
       
   

Bu sitede yer alan bilgiler tedavi, teşhis veya tıbbi öneri niteliği taşımamaktadır. Tamamı, bilgi vermek maksadıyla halka açık kaynaklardan alınmıştır. Tıbbi mantarlar ilaç değildir. Tedavi amacıyla değil, beslenme ve tedaviye yardımcı olaması amacıyla kullanılır.

Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.